KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Synagoga seznamuje se základní charakteristikou židovského náboženství. Poznáte nejen židovskou architekturu, ale i dochované památky
 
Autor / zdroj foto: Městské muzeum a galerie Břeclav – Synagoga

Městské muzeum a galerie Břeclav – Synagoga / Břeclav

Synagoga pochází z 80. let 19. století, jedná se o dílo významného vídeňského architekta Maxe Fleischera. V ženské části synagogy je nainstalována stálá expozice „Židovská Břeclav“. V přízemí probíhají po celý rok různě zaměřené galerijní výstavy a muzejní s tematikou židovství.

Dne 10. prosince 2009 byla v prostorách břeclavské synagogy otevřena stálá expozice s židovskou tematikou. Expozice je převážně panelová. Úvodní panely seznamují se základní charakteristikou židovského náboženství, v dalších částech je poukázáno na význam břeclavských Židů pro průmysl, ale také školství a jiné oblasti, samostatná část je věnována významné rodině Kuffnerů a třem hlavním částem rodové linie – břeclavské, vídeňské a slovenské. Samostatné panely jsou věnovány i židovské architektuře a dochovaným židovským památkám. Součástí expozice jsou také náboženské, liturgické předměty a předměty vztahující se k životu Židů v Břeclavi.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.