KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Přírodní koupaliště Šutrák.
Přírodní koupaliště Šutrák láká na koupání v čisté vodě. Je tady i pláž pro děti a dětské hřiště
Přírodní koupaliště Šutrák. 
Autor / zdroj foto: Wikipedie

Přírodní koupaliště Šutrák / Rakvice

Přírodní koupaliště Šutrák představuje zatopený pískový lom nacházející se v lokalitě zvané Trávníky v obci Rakvice. Rozprostírá se na ploše přes 4,5 hektaru. Jde o oblíbené místo ke koupání v čisté vodě, kde je k dispozici i pláž pro děti a dětské hřiště. K občerstvení slouží hospůdka nebo nedaleký penzion.

Vedle koupání v čisté vodě je dalším lákadlem rakvického rybníka i zázemí v jeho blízkosti. Je možné si zahrát třeba squash. Šutrák je určený také ke sportovnímu rybolovu. Přírodní koupaliště v Rakvicích je hluboké přes tři metry.

K rakvickému rybníku jezdí turisté především díky čisté vodě, kterou zajišťují písky, přes něž se voda do koryta dostává.

Dnešní podoba koupaliště vznikala postupně. V šedesátých a v sedmdesátých letech se tam začal těžit štěrk. Část katastru pod zastavěným územím se nachází na štěrcích. Vytěženou plochu postupně zaplavila spodní voda. Na jednom z břehů vodní plochy je v současnosti písečná pláž s dalším zázemím pro plavce i neplavce. Přístup k pláži je od silnice na konci obce vedoucí na Podivín.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.