GASTRONOMIE / Gastronomie

Festival otevřených sklepů láká na 32 vinařů ze Strážnicka a jejich vína
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Břeclavsko

Jarní Festival otevřených sklepů se uskuteční ve dnech 22. a 23. dubna v Mikulově a ve vinařských obcích Březí a Dolní Dunajovice. Sklepy otevře 33 vinařství, která k degustaci nabídnou více jak 300 vín, mezi nimi i Vinařství Kadrnka, absolutní vítěz soutěže Vinařství roku 2022. Pořadatel již tradičně zajišťuje kyvadlovou dopravu a festivalové balíčky včetně ubytování. Návštěvníci si mohou na trase mezi sklepy prohlédnout i dvě desítky místních památek.

Festival je celoživotním seriálem poznávání moravských vinařů a jejich vín“ říká jeho ředitelka Pavla Babicová. „Letos v dubnu představujeme 33 vinařství z Mikulova a Dunajovských kopců, od těch největších, jakými jsou Vinařství Volařík nebo Mikrosvín, po nejmenší vinaře, které milovníci vína ani neznají“ dodává Babicová. Festival se tím snaží představit rozmanitost vín jižní části Mikulovské vinařské podoblasti.

Sklepy budou otevřené v sobotu od 10:00 do 21:00 a v neděli od 10:0 do 15:00. Po celou dobu bude k ochutnání více jak 300 vín. O dopravu mezi obcemi se postará kyvadlová doprava, která bude jezdit v intervalu 20min mezi všemi obcemi. „Z obce do obce to netrvá ani 10 minut, akorát čas nastudovat si v průvodci kam dřív a jaká vína nevynechat“ radí ředitelka a dodává, že i jídlo a muziky budou přímo mezi sklepy. 

Další službou pro návštěvníky je možnost pořídit si festivalový balíček i s ubytováním. Startovní taška se skleničkou a katalogem bude připravena na recepci hotelu, odvoz do centra festivalu a večer zpět je zajištěn a v ceně vstupenky.  

Vstupenky, tašky a skleničky budou na registračním místě v v ZŠ Hraničářů v Mikulově už od pátku od 15:00 do 20:00 a následně v sobotu od 8:00 do 15:00 a v neděli od 10:00 do 12:00. Všechny informace, včetně tipů na ubytování jsou na stránkách www.otevrenesklepy.cz

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.