AKTUÁLNĚ / Krimi

O letošních prázdninách bylo více vloupání než loni

2. 9. 2013 5:22:00
Ilustrační foto.
Foto: isifa/thinkstock.com

Letošní prázdniny byly oproti loňským méně přívětivé než ty loňské. Kromě teplotních extrémů a živelných pohrom byla situace horší také v případě kriminálních činů. Například vloupání do zabezpečených objektů bylo podle dostupných statistik celkově o 20% více.

Jen červenec vykázal nárůst vloupání do domů, bytů a chat o celou pětinu a srpen na tom pravděpodobně nebude o moc lépe. A důvody se podle specialistů stále opakují - horší ekonomická situace nízkopříjmových skupin, mladí lidé bez práce, dozvuky prezidentské amnestie a stálé podceňování bezpečnosti ze strany majitelů objektů.

Statistické údaje Policie ČR hovoří jasně. V červenci došlo k 1267 vloupání, z toho bylo vykradeno 522 rodinných domů, 430 bytů a 315 chat. Přestože kompletní statistické údaje o kriminalitě za srpen zatím Policie ČR nemá k dispozici, dá se předpokládat, že počty vloupání budou tradičně vyšší než v červenci. Pokud se i letos prosadí trend loňského roku, můžeme za srpen očekávat až 1400 vloupání.

Bohužel v této situaci více než kdy platí, že příležitost dělá zloděje. Češi jsou totiž dlouhodobě známí svým laxním vztahem k ochraně vlastního majetku. "Problém je nerespektování základních zásad zabezpečení majetku," komentuje Lucie Filová ze společnosti TOKOZ. Ten je největším výrobcem zámků a kování v České republice. "Třicet let starými dveřními zámky počínaje po minimální anebo žádné zabezpečení majetku přímo uvnitř objektů konče." Právě TOKOZ v minulosti uveřejnil údaje ze svého interního šetření, podle kterého je dostatečně kvalitním zámkem vybaveno jen něco málo přes 10% všech českých objektů. Zbylé zámky lze překonat prostřednictvím jednoduchých metod, jež si za pomoci internetu osvojí i laik.

"Na druhou stranu sledujeme zvýšenou poptávku po informacích," uvádí Filová. Situace by se tak podle ní mohla postupně zlepšovat. Právě větší erudice zákazníka je i důvod, proč TOKOZ vstoupil do programu "Bezpečná země", který vznikl pod záštitou Ministerstva vnitra ČR. Ten bude srozumitelným způsobem představovat moderní zabezpečovací prvky, které splňují odpovídající bezpečnostní normy.

Autor / zdroj: Ondřej Šlechtický


VÍCE Z REGIONU

Sportovní areál u haly v Mikulově je ve fázi intenzivních příprav. Tenisté si však počkají

Sportovní vyžití v Mikulově by se mohlo časem rozšířit. Projekt na sportovní areál kolem stávající sportovní haly na ulici Na Hradbách se intenzivně připravuje. Na své by si zde mohli přijít jak florbalisté, volejbalisté, tak i bruslaři a tenisté.

Jak se třídí v Mikulově aneb ohlédnutí za uplynulým rokem

V Mikulově už třetím rokem úspěšně funguje systém ISNO na třídění odpadů. Zapojilo se do něj již 3085 uživatelů, tj. 41 % z celkového počtu obyvatel. Firma STKO Mikulov nyní eviduje 719 registrovaných stanovišť.

Martin Nešpor chce zdolat nejsevernější bod Evropy Nordkapp

Mikulovský cestovatel a dobrodruh Martin Nešpor se chystá na svou další výpravu. Tentokrát chce zdolat nejsevernější bod Evropy. Do norského Nordkappu chce dojet stopem. Vyráží po Novém roce. Opět sám.

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo rozpočet na rok 2015

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém jednání 18. prosince 2014 schválilo napříč politickým spektrem rozpočet kraje na rok 2015 ve výši 5,83 miliardy korun. Rozpočet je sestaven tak, že zdroje kraje se rovnají výdajům.

DOPORUČUJEME

JAK NA NOVOROČNÍ HUBNUTÍ A LEPŠÍ KONDICI?
Zajistěte si informace již nyní!
V PROSINCI konzultace pro každého ZDARMA (Komplexní diagnostika na lékařsky certifikovaném přístroji, Analýza stravovacích návyků, Osobní doporučení vytvořená na míru - stravování, pohyb, Garance spokojenosti - výsledky již po 14ti dnech) NAVÍC - 15% SLEVA na jakýkoliv stravovací plán. Konzultace - 777 033 862, www.studioliba.cz
Truhlářství Podivím - Zakázková výroba nábytku, oken dveří a schodů
Vyrábíme z masivu i z lamina nábytek na míru, převážně kuchyně, vestavěné skříně, kancelářský nábytek, dřevěná okna a dveře, dřevěné schody a schodiště. Vyrobíme ze dřeva podle návrhu cokoliv. www.truhlarstvi-drevin.cz
Úvěr na bydlení - jednoduchá pomoc s vašimi financemi
Snížení splátek stávajících hypoték, úvěru a půjček • Koupě rodinného domu nebo bytu • Rekonstrukce rodinného domu nebo bytu • Výstavba rodinného domu nebo bytu • Vypořádání po rozvodu, rozchodu nebo děditctví • Odkoupení nemovitostí • www.uver-na-bydleni.cz
Střechy Hlaváč - pokrývačství, klepířství, tesařství
Střechy provádíme kompletně od poradenství a rozpočtové činnosti zdarma, včetně dodávky materiálu až po realizaci zakázek. Svým zákazníkům nabízíme nadstandardní záruky, kvalitu práce a krátké dodací termíny. Jsme členy cechu klempířů, pokrývačů, tesařů. www.strechyhlavac.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.studioliba.cz www.uver-na-bydleni.cz Hippoclub Lednice www.strechyhlavac.cz www.truhlarstvi-drevin.cz www.suprkara.cz www.obrazy-plakaty-prodej.cz