AKTUÁLNĚ / Krimi

O letošních prázdninách bylo více vloupání než loni

2. 9. 2013 5:22:00
Ilustrační foto.
Foto: isifa/thinkstock.com

Letošní prázdniny byly oproti loňským méně přívětivé než ty loňské. Kromě teplotních extrémů a živelných pohrom byla situace horší také v případě kriminálních činů. Například vloupání do zabezpečených objektů bylo podle dostupných statistik celkově o 20% více.

Jen červenec vykázal nárůst vloupání do domů, bytů a chat o celou pětinu a srpen na tom pravděpodobně nebude o moc lépe. A důvody se podle specialistů stále opakují - horší ekonomická situace nízkopříjmových skupin, mladí lidé bez práce, dozvuky prezidentské amnestie a stálé podceňování bezpečnosti ze strany majitelů objektů.

Statistické údaje Policie ČR hovoří jasně. V červenci došlo k 1267 vloupání, z toho bylo vykradeno 522 rodinných domů, 430 bytů a 315 chat. Přestože kompletní statistické údaje o kriminalitě za srpen zatím Policie ČR nemá k dispozici, dá se předpokládat, že počty vloupání budou tradičně vyšší než v červenci. Pokud se i letos prosadí trend loňského roku, můžeme za srpen očekávat až 1400 vloupání.

Bohužel v této situaci více než kdy platí, že příležitost dělá zloděje. Češi jsou totiž dlouhodobě známí svým laxním vztahem k ochraně vlastního majetku. "Problém je nerespektování základních zásad zabezpečení majetku," komentuje Lucie Filová ze společnosti TOKOZ. Ten je největším výrobcem zámků a kování v České republice. "Třicet let starými dveřními zámky počínaje po minimální anebo žádné zabezpečení majetku přímo uvnitř objektů konče." Právě TOKOZ v minulosti uveřejnil údaje ze svého interního šetření, podle kterého je dostatečně kvalitním zámkem vybaveno jen něco málo přes 10% všech českých objektů. Zbylé zámky lze překonat prostřednictvím jednoduchých metod, jež si za pomoci internetu osvojí i laik.

"Na druhou stranu sledujeme zvýšenou poptávku po informacích," uvádí Filová. Situace by se tak podle ní mohla postupně zlepšovat. Právě větší erudice zákazníka je i důvod, proč TOKOZ vstoupil do programu "Bezpečná země", který vznikl pod záštitou Ministerstva vnitra ČR. Ten bude srozumitelným způsobem představovat moderní zabezpečovací prvky, které splňují odpovídající bezpečnostní normy.

Autor / zdroj: Ondřej Šlechtický


VÍCE Z REGIONU

Pojištění schopnosti splácet - je výhodné?

Z někdejší novinky se už stala bezmála standardní součást úvěrů. Některé banky hlásí, že proti neschopnosti splácet je pojištěno až 80 procent půjček. Jde o tak kvalitní produkt, který vám dá skutečnou jistotu, nebo je to výsledek usilovné práce marketingu?

V sobotu se otevírá Salón vín. I s víny VOC Znojmo

Již v sobotu se veřejnosti otevírá nový ročník degustační expozice Salón vín ve Valticích. Každoročně se do expozice dostane pouze stovka špičkových vín z celé České republiky, která uspěje v největší soutěži vín u nás.

Při čelním střetu kamionů zemřel jeden z řidičů

Čelní střet dvou kamionů na silnici 40 mezi obcí Sedlec a Mikulovem nepřežil jeden z řidičů. Hasiči museli z obou vraků řidiče vyprostit. Na místě přistával vrtulník záchranné služby. Odstraňování následků nehody trvalo více jak 15 hodin.

Mikulov bilancuje loňskou turistickou sezonu a připravuje se na letošní

Byť je teprve únor, tak Mikulov se už intenzivně připravuje na novou turistickou sezonu. Na lednovém veletrhu cestovního ruchu v Brně Regiontour 2015 představil novinářské veřejnosti několik novinek letošní sezony, ale i stálice turistické nabídky.

DOPORUČUJEME

Truhlářství Podivím - Zakázková výroba nábytku, oken dveří a schodů
Vyrábíme z masivu i z lamina nábytek na míru, převážně kuchyně, vestavěné skříně, kancelářský nábytek, dřevěná okna a dveře, dřevěné schody a schodiště. Vyrobíme ze dřeva podle návrhu cokoliv. www.truhlarstvi-drevin.cz
JAK NA NOVOROČNÍ HUBNUTÍ A LEPŠÍ KONDICI?
Garantované výsledky již po 14ti dnech!
Stravovací plány na míru! Osobní vedení poradcem. Komplexní diagnostika na lékařsky certifikovaném přístroji. Analýza stravovacích návyků, doporučení vytvořená na míru - stravování, pohyb. NAVÍC - 10% SLEVA na jakýkoliv stravovací plán. Objednejte se na nezávaznou konzultaci - 777 033 862, www.studioliba.cz
Suprkara Břeclav - Největší regionální autobazar s certifikací TÜV NORD Czech
Jako jeden z mála v ČR jsme prošli nejnáročnější certifikací kvality autobazarů. Nabízíme až 150 prověřených vozidel ve všech cenových kategorií, který si může dovolit každý. Prodloužená záruka až na dobu tří let se servisním zázemím. www.suprkara.cz
Úvěr na bydlení - jednoduchá pomoc s vašimi financemi
Snížení splátek stávajících hypoték, úvěru a půjček • Koupě rodinného domu nebo bytu • Rekonstrukce rodinného domu nebo bytu • Výstavba rodinného domu nebo bytu • Vypořádání po rozvodu, rozchodu nebo děditctví • Odkoupení nemovitostí • www.uver-na-bydleni.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.uver-na-bydleni.cz Hippoclub Lednice www.strechyhlavac.cz www.truhlarstvi-drevin.cz www.suprkara.cz www.obrazy-plakaty-prodej.cz www.studioliba.cz