AKTUÁLNĚ / Krimi
2. 9. 2013 5:22:00
O letošních prázdninách bylo více vloupání než loni

Ilustrační foto.
Foto: isifa/thinkstock.com
Sdílet článek

  Facebook
  Twitter
  Google
  Linkuj.cz
  Jagg.cz
  Digg

Letošní prázdniny byly oproti loňským méně přívětivé než ty loňské. Kromě teplotních extrémů a živelných pohrom byla situace horší také v případě kriminálních činů. Například vloupání do zabezpečených objektů bylo podle dostupných statistik celkově o 20% více.

Jen červenec vykázal nárůst vloupání do domů, bytů a chat o celou pětinu a srpen na tom pravděpodobně nebude o moc lépe. A důvody se podle specialistů stále opakují - horší ekonomická situace nízkopříjmových skupin, mladí lidé bez práce, dozvuky prezidentské amnestie a stálé podceňování bezpečnosti ze strany majitelů objektů.

Statistické údaje Policie ČR hovoří jasně. V červenci došlo k 1267 vloupání, z toho bylo vykradeno 522 rodinných domů, 430 bytů a 315 chat. Přestože kompletní statistické údaje o kriminalitě za srpen zatím Policie ČR nemá k dispozici, dá se předpokládat, že počty vloupání budou tradičně vyšší než v červenci. Pokud se i letos prosadí trend loňského roku, můžeme za srpen očekávat až 1400 vloupání.

Bohužel v této situaci více než kdy platí, že příležitost dělá zloděje. Češi jsou totiž dlouhodobě známí svým laxním vztahem k ochraně vlastního majetku. "Problém je nerespektování základních zásad zabezpečení majetku," komentuje Lucie Filová ze společnosti TOKOZ. Ten je největším výrobcem zámků a kování v České republice. "Třicet let starými dveřními zámky počínaje po minimální anebo žádné zabezpečení majetku přímo uvnitř objektů konče." Právě TOKOZ v minulosti uveřejnil údaje ze svého interního šetření, podle kterého je dostatečně kvalitním zámkem vybaveno jen něco málo přes 10% všech českých objektů. Zbylé zámky lze překonat prostřednictvím jednoduchých metod, jež si za pomoci internetu osvojí i laik.

"Na druhou stranu sledujeme zvýšenou poptávku po informacích," uvádí Filová. Situace by se tak podle ní mohla postupně zlepšovat. Právě větší erudice zákazníka je i důvod, proč TOKOZ vstoupil do programu "Bezpečná země", který vznikl pod záštitou Ministerstva vnitra ČR. Ten bude srozumitelným způsobem představovat moderní zabezpečovací prvky, které splňují odpovídající bezpečnostní normy.


Autor / zdroj: Ondřej Šlechtický

REKLAMA
 
Výrobce a dodavatel okapového systému Lindab Rainline, lehkých střešních krytin, rovinných a trapézových plechů, systémů pro opláštění budov a zastřešení plochých střech.

 
Hotel Na Trojce je rekreační zařízení v Jeseníkách. V zimě je zde spousta sněhu a v létě jasný sluneční svit. Nabízí výtečnou stravu a pohodlné ubytování za přátelské ceny.

 
Naše studio nabízí lidem poradenství v oblasti zdravého životního stylu, výživy, péče o tělo a pleť, v oblasti sportu a sportovní výživy a cílem je, aby lidé ozdravili svůj životní styl. Získáte: osobní vedení poradcem, individuální přístup, zvýšení vitality, kondice, energie a posílení imunity. www.studioliba.cz

 
Dovoz, prodej, servis motocyklů, pneuservis auto-moto, motobazar, příjímáme motocykly do komisního prodeje, dovoz motocyklů na zakázku, vyřízení STK. Pújčovna jízdních kol. Půjčovna vozíků / 4x2m platon, vozík na moto. Tel.: 777 067 916, www.alesmoto.cz

 
V prodejnách LHS v Hodoníně, Veselí nad Moravou a Strážnici nakoupíte celý sortiment stavebnin, zdící materiály, tepelné izolace, lepenky, stavební chemii, betonové výrobky, střešní krytinu, ale i keramické obklady,dlažby. Koupelnové studio na Národní tř.5 v Hodoníně uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Splňte si i Vy představu o Vaší krásně vybavené koupelně. www.lhs-stavebniny.cz

 
Jsme pojišťovna se 100-letou tradicí a ryze českým kapitálem. Naše široká škála pojistných produktů dokáže pokrýt všechna rizika dnešní doby. Nabízíme jistotu a spolehlivost, které důvěřoval už Váš děda.

 
Výroba a prodej vína z mikulovské oblasti. Široký sortiment špičkových vín - jakostní, přívlastková, bobulové výběry, ledová vína, slámová vína, sekty, bariková vína. Turistický program, degustace a ochutnávky, zážitková turistika.

 
Pokrývačské práce, sádrokartonářské práce, montáž střešních oken, malířské práce, půdní vestavby, plovoucí podlahy. Jan Osička, U školky 313, 691 01 Moravský Žižkov, tel.: 773 505 615, 608 883 638, pokryvacstvi-osicka@seznam.cz.

KOMENTÁŘE
 
REGIONÁLNÍ PARTNER
www.ducom.cz

www.pmrealstav.cz

www.studioliba.cz

 

Copyright © 2003-2009 WWW design a dodavatelé obsahu. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

Redakci můžete kontaktovat na emailové adrese redakce@regiony24.cz.