AKTUÁLNĚ / Krimi

O letošních prázdninách bylo více vloupání než loni

2. 9. 2013 5:22:00
Ilustrační foto.
Foto: isifa/thinkstock.com

Letošní prázdniny byly oproti loňským méně přívětivé než ty loňské. Kromě teplotních extrémů a živelných pohrom byla situace horší také v případě kriminálních činů. Například vloupání do zabezpečených objektů bylo podle dostupných statistik celkově o 20% více.

Jen červenec vykázal nárůst vloupání do domů, bytů a chat o celou pětinu a srpen na tom pravděpodobně nebude o moc lépe. A důvody se podle specialistů stále opakují - horší ekonomická situace nízkopříjmových skupin, mladí lidé bez práce, dozvuky prezidentské amnestie a stálé podceňování bezpečnosti ze strany majitelů objektů.

Statistické údaje Policie ČR hovoří jasně. V červenci došlo k 1267 vloupání, z toho bylo vykradeno 522 rodinných domů, 430 bytů a 315 chat. Přestože kompletní statistické údaje o kriminalitě za srpen zatím Policie ČR nemá k dispozici, dá se předpokládat, že počty vloupání budou tradičně vyšší než v červenci. Pokud se i letos prosadí trend loňského roku, můžeme za srpen očekávat až 1400 vloupání.

Bohužel v této situaci více než kdy platí, že příležitost dělá zloděje. Češi jsou totiž dlouhodobě známí svým laxním vztahem k ochraně vlastního majetku. "Problém je nerespektování základních zásad zabezpečení majetku," komentuje Lucie Filová ze společnosti TOKOZ. Ten je největším výrobcem zámků a kování v České republice. "Třicet let starými dveřními zámky počínaje po minimální anebo žádné zabezpečení majetku přímo uvnitř objektů konče." Právě TOKOZ v minulosti uveřejnil údaje ze svého interního šetření, podle kterého je dostatečně kvalitním zámkem vybaveno jen něco málo přes 10% všech českých objektů. Zbylé zámky lze překonat prostřednictvím jednoduchých metod, jež si za pomoci internetu osvojí i laik.

"Na druhou stranu sledujeme zvýšenou poptávku po informacích," uvádí Filová. Situace by se tak podle ní mohla postupně zlepšovat. Právě větší erudice zákazníka je i důvod, proč TOKOZ vstoupil do programu "Bezpečná země", který vznikl pod záštitou Ministerstva vnitra ČR. Ten bude srozumitelným způsobem představovat moderní zabezpečovací prvky, které splňují odpovídající bezpečnostní normy.

Autor / zdroj: Ondřej Šlechtický


VÍCE Z REGIONU

Ministerstvo zahajuje řízení, automatů v Břeclavi ubylo

Už tři roky má Břeclav vyhlášku regulující na celém území města provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her. V Břeclavi ubylo automatů.

Reprezentační ples města Mikulova je již vyprodán

Mikulovskou plesovou sezónu zahájí 31. ledna v hlavním zámeckém sále reprezentační večer. Vystoupí Leona Machálková, zatančí profesionální tanečníci a silovou akrobacii „ruku v ruce“ přestaví duo DaeMen. Večerem bude provázet Monika Brindzáková.

Na Regiontouru hejtmani společně pokřtili publikaci ´Gastronomie a folklór Moravy a Slezska´

Jedná se o společnou publikaci čtyř moravských krajů (Zlínský, Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký), která obsahuje recepty na přípravu tradičních krajových specialit a současně zve návštěvníky k jejich ochutnávce při návštěvě některé/ých z gastronomických nebo folklórních akcí.

Vinaři bojují novým značením proti podvodům s původem vína

Společné značení moravských a českých vín představili ve čtvrtek 15. ledna 2015 na brněnském veletrhu Regiontour jihomoravský hejtman Michal Hašek a František Mádl, předseda dozorčí rady Svazu vinařů České republiky.

DOPORUČUJEME

Suprkara Břeclav - Největší regionální autobazar s certifikací TÜV NORD Czech
Jako jeden z mála v ČR jsme prošli nejnáročnější certifikací kvality autobazarů. Nabízíme až 150 prověřených vozidel ve všech cenových kategorií, který si může dovolit každý. Prodloužená záruka až na dobu tří let se servisním zázemím. www.suprkara.cz
Obrazy-plakáty-prodej. RamHo jeden z největších výrobců obrazů.
Váš interiér může vypadat krásně s obrazy RamHo. Kancelář, byt, podnikatelské prostory, hotely, lázně a pod. Kupte si obrazy přímo od výrobce. Prověřeného desetiletími výroby a 2,5 milionů prodaných obrazů. Vyzvednout obrazy lze po domluvě zdarma v Břeclavi. Tel: 777 033 502, www.obrazy-plakaty-prodej.cz
JAK NA NOVOROČNÍ HUBNUTÍ A LEPŠÍ KONDICI?
Garantované výsledky již po 14ti dnech!
Stravovací plány na míru! Osobní vedení poradcem. Komplexní diagnostika na lékařsky certifikovaném přístroji. Analýza stravovacích návyků, doporučení vytvořená na míru - stravování, pohyb. NAVÍC - 10% SLEVA na jakýkoliv stravovací plán. Objednejte se na nezávaznou konzultaci - 777 033 862, www.studioliba.cz
Truhlářství Podivím - Zakázková výroba nábytku, oken dveří a schodů
Vyrábíme z masivu i z lamina nábytek na míru, převážně kuchyně, vestavěné skříně, kancelářský nábytek, dřevěná okna a dveře, dřevěné schody a schodiště. Vyrobíme ze dřeva podle návrhu cokoliv. www.truhlarstvi-drevin.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.strechyhlavac.cz www.truhlarstvi-drevin.cz www.suprkara.cz www.obrazy-plakaty-prodej.cz www.studioliba.cz www.uver-na-bydleni.cz Hippoclub Lednice