SPORT / Fotbal

Popis:
23.8.2016

Baník Ostrava v MOL Cupu hladce postoupil přes Břeclav

BŘECLAV / OSTRAVA

Baník si v dohrávce 2. kola MOL Cupu vystřílel v Břeclavi hladký postup do další fáze. Místního účastníka divize D deklasoval po jednostranném průběhu 6:0. Dva slepené góly v závěru vstřelil Ondřej Šašinka, po jedné brance si připsali David Lischka, Lukáš Lupták, Marek Hlinka a Matěj Helešic.

Baník přijel na Podluží bez Urgely, Mičoly, Pokorného a Stáni, ale postupový sen domácího výběru zničil dvěma rychlými góly. Hosty uklidnil v 8. minutě stoper Lischka, který po rohu pohotově nastavil levačku a jeho volej prošel do břeclavské brány. Baník pak výraznou úvodní převahu zužitkoval ještě ve 21. minutě. Lupták se po pasu za obranu dostal sám před gólmana Kunického, kterého podruhé překonal precizně provedeným lobem.

Dvougólový náskok hosty ukolébal až moc. Zvolnili a potrestat je mohl Musil, jenže Chmiela po jeho povedené ráně zachránilo břevno. A krátce před poločasem hlavičkou po rohu trestuhodně minul také Smejkal.

Elán Břeclavi otupil Hlinka, který v 57. minutě parádní trefou přes zeď využil přímý kop z dvaceti metrů. Jihomoravané nezaznamenali svůj čestný úspěch po zaváhání ostravské obrany ani z brejku čtyři na jednoho, který Musil ´zazdil´ nepřesnou střelou z malého vápna.

Pak už byla Břeclav zahnána do těžké defenzívy a vyhlížela konec. Před ním ale ještě třikrát inkasovala. Helešic hlavičkou skóroval počtvrté, Chvěja z dálky orazítkoval břevno a po několika nevyužitých příležitostech nakonec v závěru v rozmezí několika sekund unaveného soupeře dvěma dobře mířenými střelami z hranice velkého čtverce dorazil Šašinka.

MSK Břeclav - FC Baník Ostrava 0:6 (0:2)

Branky: 85. a 86. O. Šašinka, 8. Lischka, 21. Lupták, 57. Hlinka, 73. Helešic
Rozhodčí: Mrázek - Caletka, Horák
ŽK: Zápotočný
Diváci: 717

MSK Břeclav: Kunický (65. Hübl) - Radkovič, Ianosteac, Smejkal, Wallisch - Lapin (75. Netopilík), Horčička, Simandl, De Carvalho - Kacr (32. Diviš) - Musil.

FC Baník Ostrava: Chmiel - Sus (69. Matěj), Zápotočný, Lischka, Hučko - Hlinka, Malý (37. Chvěja) - Lupták (46. Mondek), Nerad, Helešic - O. Šašinka.

Autor / zdroj: fcb.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Lichtenštejnové vyjádřili výstavbě obchvatu Břeclavi plnou podporu

Břeclavská radnice v těchto dnech zaznamenala významný úspěch ve vyjednávání s advokáty, kteří zastupují Nadaci lichtenštejnského knížete Hanse Adama

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Radnice v Břeclavi našla společnou řeč s hokejisty

Jednání o podpoře hokeje ze strany břeclavské radnice dospěla v úterý po několika jednáních k oboustranně přijatelnému řešení.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA