SPORT / Fotbal

Popis:
Autor / zdroj: fcb.cz
23.8.2016

Baník Ostrava v MOL Cupu hladce postoupil přes Břeclav

BŘECLAV / OSTRAVA

Baník si v dohrávce 2. kola MOL Cupu vystřílel v Břeclavi hladký postup do další fáze. Místního účastníka divize D deklasoval po jednostranném průběhu 6:0. Dva slepené góly v závěru vstřelil Ondřej Šašinka, po jedné brance si připsali David Lischka, Lukáš Lupták, Marek Hlinka a Matěj Helešic.

Baník přijel na Podluží bez Urgely, Mičoly, Pokorného a Stáni, ale postupový sen domácího výběru zničil dvěma rychlými góly. Hosty uklidnil v 8. minutě stoper Lischka, který po rohu pohotově nastavil levačku a jeho volej prošel do břeclavské brány. Baník pak výraznou úvodní převahu zužitkoval ještě ve 21. minutě. Lupták se po pasu za obranu dostal sám před gólmana Kunického, kterého podruhé překonal precizně provedeným lobem.

Dvougólový náskok hosty ukolébal až moc. Zvolnili a potrestat je mohl Musil, jenže Chmiela po jeho povedené ráně zachránilo břevno. A krátce před poločasem hlavičkou po rohu trestuhodně minul také Smejkal.

Elán Břeclavi otupil Hlinka, který v 57. minutě parádní trefou přes zeď využil přímý kop z dvaceti metrů. Jihomoravané nezaznamenali svůj čestný úspěch po zaváhání ostravské obrany ani z brejku čtyři na jednoho, který Musil ´zazdil´ nepřesnou střelou z malého vápna.

Pak už byla Břeclav zahnána do těžké defenzívy a vyhlížela konec. Před ním ale ještě třikrát inkasovala. Helešic hlavičkou skóroval počtvrté, Chvěja z dálky orazítkoval břevno a po několika nevyužitých příležitostech nakonec v závěru v rozmezí několika sekund unaveného soupeře dvěma dobře mířenými střelami z hranice velkého čtverce dorazil Šašinka.

MSK Břeclav - FC Baník Ostrava 0:6 (0:2)

Branky: 85. a 86. O. Šašinka, 8. Lischka, 21. Lupták, 57. Hlinka, 73. Helešic
Rozhodčí: Mrázek - Caletka, Horák
ŽK: Zápotočný
Diváci: 717

MSK Břeclav: Kunický (65. Hübl) - Radkovič, Ianosteac, Smejkal, Wallisch - Lapin (75. Netopilík), Horčička, Simandl, De Carvalho - Kacr (32. Diviš) - Musil.

FC Baník Ostrava: Chmiel - Sus (69. Matěj), Zápotočný, Lischka, Hučko - Hlinka, Malý (37. Chvěja) - Lupták (46. Mondek), Nerad, Helešic - O. Šašinka.

Autor / zdroj: fcb.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Legendární Noc na Karlštejně jede na turné

Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně v létě 2020 míří z důvodu rekonstrukce hradu Karlštejn na zámky a hrady v Česku, na Moravě a na Sloven

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM