SPORT / Běh

Popis:
25.3.2017

Racio běh kolem Dyje letos odstartuje již potřetí

BŘECLAV

Necelý měsíc zbývá do startu oblíbeného břeclavského závodu RACIO běh kolem Dyje. Letošní, již třetí ročník běžeckého závodu proběhne 22. dubna v 9:30, startovat se bude od sídla společnosti Racio.

„Stejně jako v loňském roce, i letos očekáváme nárůst účasti sportovců, a to jak z řad dospělých, tak dětí,“ říká Josef Pilipčinec, produktový manažer společnosti RACIO, a upozorňuje, že již nyní je možné se k závodům přihlásit, a to na webu www.atletikabv.cz v sekci Běh kolem Dyje.

V loňském roce vyběhlo ve všech kategoriích na trasu téměř 300 sportovců – 230 dětí a 58 dospělých. „S tím, jak akce získává na oblibě, očekáváme letos ještě větší zájem, a to především v kategorii dospělých. Pětikilometrová trasa je koncipovaná tak, aby ji zvládli jak zkušení běžci, tak začátečníci, kteří se s během teprve seznamují. Jsme rádi, že se akce účastní i děti všech věkových kategorií. Akce je totiž určená především pro děti a mládež, což potvrzuje i účast v loňském roce. Mladé chceme nejen touto akcí motivovat ke sportování a zdravému životnímu stylu,“ vysvětluje účel závodu Josef Pilipčinec.

Závodní kancelář bude otevřena v den závodu od 8:30 v místě startu. „Zde bude také možné dodatečně se na závod přihlásit, a to 30 minut před startem. Od 9:30 budou startovat první kategorie, nejdříve odstartují děti, přípravka a mladší žáci a žákyně, dorost, pro které je naplánovaná trasa od 100 metrů do 1,5 kilometrů. Závod vyvrcholí hlavním pětikilometrovým během v kategorii ženy a muži,“ upozorňuje Josef Pilipčinec a dodává, že závodníci mohou na protažení před závodem i na závěrečný strečink využít nedaleký RACIO Fit park vedle závodní trati. Zájemci budou mít také ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav možnost využít šatnu a sprchu.

Závod pořádá oddíl TJ Lokomotiva Břeclav ve spolupráci s městem Břeclav. Hlavním sponzorem závodu je společnost RACIO. Startovné činí 50 Kč pro kategorie ženy a muži, pro ostatní je běh zdarma. Zázemí závodu je připravené ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav.

Autor / zdroj: Romana Francková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Lichtenštejnové vyjádřili výstavbě obchvatu Břeclavi plnou podporu

Břeclavská radnice v těchto dnech zaznamenala významný úspěch ve vyjednávání s advokáty, kteří zastupují Nadaci lichtenštejnského knížete Hanse Adama

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Radnice v Břeclavi našla společnou řeč s hokejisty

Jednání o podpoře hokeje ze strany břeclavské radnice dospěla v úterý po několika jednáních k oboustranně přijatelnému řešení.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA