SPORT / Běh

Popis:
Autor / zdroj: Romana Francková
25.3.2017

Racio běh kolem Dyje letos odstartuje již potřetí

BŘECLAV

Necelý měsíc zbývá do startu oblíbeného břeclavského závodu RACIO běh kolem Dyje. Letošní, již třetí ročník běžeckého závodu proběhne 22. dubna v 9:30, startovat se bude od sídla společnosti Racio.

„Stejně jako v loňském roce, i letos očekáváme nárůst účasti sportovců, a to jak z řad dospělých, tak dětí,“ říká Josef Pilipčinec, produktový manažer společnosti RACIO, a upozorňuje, že již nyní je možné se k závodům přihlásit, a to na webu www.atletikabv.cz v sekci Běh kolem Dyje.

V loňském roce vyběhlo ve všech kategoriích na trasu téměř 300 sportovců – 230 dětí a 58 dospělých. „S tím, jak akce získává na oblibě, očekáváme letos ještě větší zájem, a to především v kategorii dospělých. Pětikilometrová trasa je koncipovaná tak, aby ji zvládli jak zkušení běžci, tak začátečníci, kteří se s během teprve seznamují. Jsme rádi, že se akce účastní i děti všech věkových kategorií. Akce je totiž určená především pro děti a mládež, což potvrzuje i účast v loňském roce. Mladé chceme nejen touto akcí motivovat ke sportování a zdravému životnímu stylu,“ vysvětluje účel závodu Josef Pilipčinec.

Závodní kancelář bude otevřena v den závodu od 8:30 v místě startu. „Zde bude také možné dodatečně se na závod přihlásit, a to 30 minut před startem. Od 9:30 budou startovat první kategorie, nejdříve odstartují děti, přípravka a mladší žáci a žákyně, dorost, pro které je naplánovaná trasa od 100 metrů do 1,5 kilometrů. Závod vyvrcholí hlavním pětikilometrovým během v kategorii ženy a muži,“ upozorňuje Josef Pilipčinec a dodává, že závodníci mohou na protažení před závodem i na závěrečný strečink využít nedaleký RACIO Fit park vedle závodní trati. Zájemci budou mít také ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav možnost využít šatnu a sprchu.

Závod pořádá oddíl TJ Lokomotiva Břeclav ve spolupráci s městem Břeclav. Hlavním sponzorem závodu je společnost RACIO. Startovné činí 50 Kč pro kategorie ženy a muži, pro ostatní je běh zdarma. Zázemí závodu je připravené ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav.

Autor / zdroj: Romana Francková

DALŠÍ ČLÁNKY

Legendární Noc na Karlštejně jede na turné

Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně v létě 2020 míří z důvodu rekonstrukce hradu Karlštejn na zámky a hrady v Česku, na Moravě a na Sloven

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM