KULTURA / Vánoce

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
10.12.2018

Užijte si Vánoce pod radnicí a advent v Mikulově

MIKULOV

Třetí adventní víkend (15.–16. 12.) bude v Mikulově patřit tradiční akci Vánoce pod radnicí. Centrem města se bude linout vůně svařeného vína, punče, zabijačkových pochoutek, připraven je i program pro děti, koncerty a vystoupení folklorních souborů.

V sobotu i v neděli začne akce v deset hodin dopoledne, kdy se otevřou stánky na vánočním jarmarku. Můžete se těšit na moravské dobroty, kapří speciality z Pohořelic, punče, svařáky a víno. Jarmark nebude jen o jídle a dobrém pití. U řemeslníků najdete i vánoční ozdoby z kukuřičného šustí, vykrajovátka na cukroví, hračky, keramiku nebo výrobky z ovčího rouna.

Souběžně bude v Národním domě probíhat druhý ročník blešího trhu, kde budete moci sehnat neotřelý dárek a vdechnout staré věci nový život. Oba trhy se zavírají po 16. hodině.

Sobotní kulturní program začne na hlavním podiu na Náměstí ve 14 hodin. Na pódiu se předvedou dětské soubory z mateřských škol Habánská „Zelený ráj“ a Pod Strání „Sluníčko“. Následovat bude od 14.30 vystoupení žáků ZUŠ Mikulov a v 15 hodin koncert kapely Mech.

Mysleli jsme i na děti a věnovali jim pohádku Adventní koledivy v podání známého pražského souboru Divadlo 100 opic. Příběh vypráví o zvláštním Štědrém dnu v jedné malé vesnici. Loutkové divadlo bude doplněné koledami. Před a po představení budou pro děti připraveny dílničky v kinoklubu,“ láká na program v Městském kině produkční Petra Stránská. Představení začne v 15 hodin a vstupné je zdarma.

V Dietrichsteinské hrobce zazní od 15. hodiny koncert pěveckého sboru Collegium Alouisi a varhaníka Miroslava Frydrycha.

Součástí sobotního programu Vánoc pod radnicí bude také tradiční koncert. Letošní rok potěší ve velkém zámeckém sále divákovo ucho hvězda české hudební scény Barbora Poláková. Koncert začíná v 19 hodin. Barbora Poláková zahraje nejen skladby ze svého posledního alba ZE.MĚ, ale také hity jako Nafrněná nebo Kráva. Vstupenky za 450 korun je možné zakoupit v prodejní síti Ticketstream nebo v TIC Mikulov.

Po oba dny budou také na zámku pro děti připraveny dílničky „Stoleté Vánoce“. Dozvíte se na nich, jak děti prožívaly Vánoce před sto lety, připomenete si místní adventní i vánoční tradice a můžete si vytvořit i vánoční ozdoby. Dílničky probíhají v 11, ve 13 a v 15 hodin.

Neděle bude věnována hlavně vánočnímu jarmarku, jehož atmosféru dotvoří cimbálová muzika Veroniky Svačinové.

Kompletní program naleznete na webu města Mikulova.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Lichtenštejnové vyjádřili výstavbě obchvatu Břeclavi plnou podporu

Břeclavská radnice v těchto dnech zaznamenala významný úspěch ve vyjednávání s advokáty, kteří zastupují Nadaci lichtenštejnského knížete Hanse Adama

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Radnice v Břeclavi našla společnou řeč s hokejisty

Jednání o podpoře hokeje ze strany břeclavské radnice dospěla v úterý po několika jednáních k oboustranně přijatelnému řešení.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA